Předmluva

Photo: Atlas Copco

Vítejte u druhého vydání časopisu Productivity.

Náš svět se dokáže měnit jen tak, mezi řečí. Objevují se výkyvy v poptávce spotřebitelů, projevují se finanční problémy, které ovlivňují naše provozní aktivity přímo svým mikroekonomickým dopadem, ale také nepřímo, tím, jak reagujeme na novinky, které nás obklopují. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1757&lang=cs

Atlas Copco spouští nové online produktové informace

Nová generace produktových informací online je již nyní k dispozici na webových stránkách Atlas Copco. Byla vyvinuta na základě dotazů a potřeb zákazníků a poskytuje informace potřebné pro výběr produktů, souvisejících zařízení, součástí a služeb. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1755&lang=cs

Atlas Copco představilo novinky na veletrhu Motek

Photo: Atlas Copco

Společnost Atlas Copco se na podzim zúčastnila jubilejního třicátého ročníku veletrhu Motek v německém Stuttgartu. Na jedné z největších událostí roku v oblasti automatizace představila několik horkých novinek, například novou inteligentní utahovačku Tensor ES.   (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1748&lang=cs

STanalyser – kvalita ve vaší dlani

Photo: Atlas Copco

Montážní linky po celém světě se stále více zaměřují na kvalitu. Používání sofistikovaných utahovacích nástrojů však nestačí. Důležité je také monitorování výkonu nářadí a testování spojů po jejich utažení. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1723&lang=cs

Atlas Copco vstupuje na trh adhezivních montážních produktů

Společnost Atlas Copco Beteiligungs GmbH podepsala smlouvu o koupi německého výrobce adhezivních produktů SCA Schucker. Tato koupě umožňuje společnosti Atlas Copco dále se rozrůstat na rychle se rozvíjejícím trhu a využívat při tom nejmodernějších technologií. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1746&lang=cs

Atlas Copco kupuje německého specialistu na kalibrace

Společnost TBB Industrial Tools Services GmbH, patřící do skupiny Atlas Copco, se rozhodla koupit německého specialistu na kalibrace měřicích zařízení pro průmyslové nářadí Kalibrierdienst Stenger. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1744&lang=cs

Pražské Atlas Copco rozšířilo kalibrační laboratoř do Polska

Na podzim tohoto roku splnila pražská kalibrační laboratoř Atlas Copco akreditační podmínky pro nové působiště. To sídlí v budově Central Service Workshop (CSW) v polském městě Gromadka. A v zářijovém auditu získalo oprávnění k provádění kalibrování veškerého průmyslového nářadí, jako jsou ruční utahovačky, elektrické nebo pneumatické utahovačky s rozsahem 0,5–50 Nm, a to v jednom rozsahu nebo v celém rozsahu 20, 60, a 100 %. Dále nabízí kalibraci rozšířenou o výpočet způsobilosti (cm, cmk). (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1738&lang=cs

Výroba kvalitních motorů vyžaduje kvalitní nářadí, shodli se v Atlas Copco a JULI Motorenwerk

Photo: Atlas Copco

 Maximální spolehlivost montáže, možnost její průběžné i zpětné kontroly a pohodlná manipulace – to vše si sliboval výrobce elektromotorů JULI Motorenwerk od nákupu nových utahovaček. Nářadí Tensor Revo od Altas Copco po prvních měsících užívání spolehlivě splnilo všechny tyto požadavky. Radikálně se zvýšila kvalita výrobků a problémy s utahovanými spoji jsou již minulostí.

(more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1734&lang=cs

V Bulharsku montují šroubováky Atlas Copco přibližovací čidla

Photo: Atlas Copco

Nejen v těžkém nebo automobilovém průmyslu jsou potřeba šroubováky, které umožňují nastavit různé úrovně utahovacího momentu, kontrolovat úhel a otáčky a navíc zaručují okamžitou zpětnou vazbu. Precizní práci nářadí Atlas Copco oceňují i v bulharské společnosti Festo Production EOOD. Ta se specializuje na výrobu přibližovacích čidel a konektorů a v poslední době k tomu využívá montážní systémy MicroTorque.  (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1732&lang=cs

Úhlové brusky Atlas Copco pomáhají vyrábět potrubí pro energetiku

Photo: Atlas Copco

SEIKO Flowcontrol je jedním z předních dodavatelů potrubních systémů pro páru, vodu i plyn. Při výrobě nádrží a částí velikých trubek nyní nově využívá i úhlové a přímé brusky od Atlas Copco. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1730&lang=cs

Pulsor C – první pulzní utahovačka, která přemýšlí sama

Photo: Atlas Copco

Skloubit výhody pulzního nářadí a elektrických utahovaček se podařilo firmě Atlas Copco. Její nový Pulsor C dosahuje vysoké rychlosti a umí sám kontrolovat utahovací moment. Navíc může být ovládán jednou rukou, archivuje veškeré údaje o utažení spoje a po dosažení požadovaného momentu se také sám vypne. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1726&lang=cs

PRO se mění na Atlas Copco PRO!

Photo: Atlas Copco

Společnost Atlas Copco se rozhodla změnit název výkonných nástrojů řady PRO na Atlas Copco PRO. Cílem této změny bylo ozřejmit trhu, že se za těmito nástroji skrývá know-how společnosti Atlas Copco a bohaté zkušenosti s jejich vývojem. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1719&lang=cs

Dinosauří zátoka

Poskytnutím potřebných důlních zařízení podporuje společnost Atlas Copco již několik desetiletí výzkum v lokalitě příznačně nazvané Dinosauří zátoka (Dinosaurus cove), kde nejnovější objevy mění dosavadní vědecké názory na vývoj mocného druhu Tyrannosaurus rex. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1713&lang=cs

Profile Store

Na počátku července 2011 byl uveden do provozu internetový obchod s propagačními předměty. Uživatelsky přátelský obchod, který posiluje respekt k zásadám a k etickým hodnotám naší značky, je provozován profesionálním externím dodavatelem, švédskou firmou Creon, a jeho sortiment je během roku neustále aktualizován. Platit lze podle potřeby i kreditními kartami. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1736&lang=cs

Program zkušeností zákazníků ve východní Evropě

V září byli vybraní spotřebitelé vyzváni k účasti na průzkumu prováděném v rámci Programu zkušeností zákazníků. Byla jim položena tato otázka: Jaká je pravděpodobnost, že byste doporučili Atlas Copco svým přátelům nebo kolegům? (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1750&lang=cs

Naši lidé: zákaznická podpora

►   Sídlí v Praze v České republice
►  Založena v r. 2004 pro Českou republiku a Slovensko (Polsko a Maďarsko se připojily v r. 2005,
      Rumunsko a Slovinsko v r. 2006)
►   Tým je tvořen 8 vyškolenými profesionály – pěti podporujícími prodej produktů a třemi podporujícími
       servisní služby (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=2434&lang=cs

Naše země: Česká republika

Photo: Atlas Copco

Historický klenot v srdci Evropy, Česká republika, je na tak malou zemi plná zajímavostí: od pohádkových hradů a středověkých měst po elegantní lázně a nádherné přírodní parky. Je to také místo, kde se vaří jedno z nejlepších piv na světě. (more…)

Permanent link to this article: http://2-2011.productivity-magazine.cz/?p=1694&lang=cs